QCC Management

Din personliga redovisningsbyrå

Om QCC Management

QCC Management startades av Niklas Brolin år 2000 och har under årens lopp drivits i lite olika konstellationer och på olika adresser i Stockholms innerstad. Inriktningen har hela tiden varit redovisning, ekonomikonsultationer och bolagsjuridik. I januari 2018 slog sig Nils Ström och Niklas Brolin, båda med ett förflutet på PWC, ihop med målsättningen att bygga ett konsultbolag med basen i redovisning men med större bredd och högre kompetens än vad som är vanligt i branschen.

Kontoret låg då i det Carlbergska huset på Hornsgatan 24, ett stenkast från Slussen och med utsikt mot Maria Magdalena kyrka i söder och mot Riddarholmen och Stadshuset i norr. Med en klar målsättning att växa blev lokalen efter knappa två år för trång och i oktober 2019 gick flytten till nuvarande adress på Gamla Brogatan 27, ett större, modernare och mer ändamålsenligt kontor där verksamheten har bättre förutsättningar att växa och utvecklas vidare.

Medarbetare

Nils Ström
nils.strom@qcc.se
Tel 08-400 507 05

Niklas Brolin
niklas.brolin@qcc.se
Tel 08-400 507 09

Jennifer Dammhag
Auktoriserad redovisningskonsult
jennifer.dammhag@qcc.se
Tel 08-400 507 04

Anneli Röine
Redovisningskonsult 
anneli.roine@qcc.se
Tel 08-400 507 10

Ingrid Steen
Auktoriserad redovisningskonsult
ingrid.steen@qcc.se
Tel 08-400 507 03

Anna Zelenina
Auktoriserad redovisningskonsult
anna.zelenina@qcc.se
Tel 08-400 507 07

Annette Ezelius
Jurist

Åsa Pålhag
Redovisningskonsult
asa.palhag@qcc.se
Tel 08-400 507 02

Cecilia Folke Paulin
Redovisningskonsult 
cecilia.folke.paulin@qcc.se
Tel 08-400 507 08

Natalia Jonsson Gullberg
Redovisningskonsult
natalia.jonsson.gullberg@qcc.se
Tel 08-400 507 11

Susanne Gäfvert
Redovisningskonsult
susanne.gafvert@qcc.se
Tel 08-400 507 12

Line Reinert
Redovisningskonsult
line.reinert@qcc.se
Tel 08- 400 507 13

Sophia Nyberg
Redovisningskonsult
sophia.nyberg@qcc.se
Tel 08-400 507 14

Åsa Malmberg
Redovisningskonsult
asa.malmberg@qcc.se
Tel 08-400 507 06

Kontakta oss så berättar vi mer